Sattas, Türkiye’nin ilk reggae albümünü çıkaran grup. Biraz müzik ile ilgileniyorsan bu tarz şeylere cesaret etmenin değerini mutlaka bilirsin. “Rockers” filminde bol bol kullanılan “satta” kelimesinden geliyor grubun adı. Satta, eğer kibar olursak “boş ver ya” demek; kibar olmazsak “siktir et abi” demek. Orçun Sünear ise Sattas‘ın vokali…

Orçun, bu felsefeyi hayatına adapte edebilmiş bir adam. Kurumsal hayatta çalışırken birden değişen bir hhikayenin getirdiği mutluluğu izleyeceksin ve reggae öğretileri ile beraber empati, doğa, özgürlük gibi şeylerin önemini dinleyeceksin.

Orçun Sünear’ı dinledikten sonra kendine sormanı istiyoruz;

Sence empati konusunda ne kadar başarılısın?

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. * işaretli alanların doldurulması zorunludur

*

3 Yorum

  • “çalışmaya çalıştığım insanlarla uyumsuzluk yaşamaya başladım” demişsin ya.. bu sadece I.K. da olan birşey değil aslında, hep var.. bu cümlen bende de yerini buldu.. selamlar

  • Ayse Yazgan Mutlu 3 yıl önce

    Çok alçak gönüllü ve çok yakışıklı. Yurtdışındayım(ispanya’da) herkes kim diye soruyor. Böyle sanatçılarla bu ülke de neler olur bir düşünsenize.yolu açık olsun.Harika bir de sesi var…Ah Evli olmayacaktım :)

  • disconnectus 3 yıl önce

    ”uslu, sakince yaşamaya çalışıyorum.” herkesin yapamadığını yapıyor. en azından deniyor. gündelik hayatın bitmek bilmeyen telaşı, acımasızlığı ve bitmek bilmeyen agresifliği böyle güzel insanları içine alıp uyuşturamıyor. asıl görülmesi gereken mesele ise işte bu.